Blog
Jaki kamien do wnetrz o malej ilosci swiatla naturalnego

Jaki kamień wybrać do wnętrz o małej ilości światła naturalnego.

W przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu lub słabo doświetlonych trzeba zadbać o dobranie odpowiedniej kolorystyki. Najlepiej sprawdzają się kolory, które optycznie powiększają wnętrze i rozświetlają je. Bardzo modne jest obecnie wykańczanie wnętrz kamieniem. Materiał ten posiada wysokie parametry użytkowe. Prezentuje się bardzo efektownie, ma szerokie zastosowanie. W przypadku kamienia można mówić o uniwersalności i ponadczasowości. Jeśli problemem jest mała ilość światła naturalnego w pomieszczeniu, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jasne kamienie. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do bieli. Można liczyć na bogatą i zróżnicowaną kolorystykę.

Jasne wnętrza dzięki użyciu odpowiednich materiałów wykończeniowych z kamieniem naturalnym w roli głównej

Jasne i przestronne wnętrza są obecnie wręcz pożądane. Niestety nie każdy może liczyć na duże przeszklenia. Jeśli problemem jest słabo doświetlone pomieszczenie, to warto pomyśleć o zastosowaniu pewnych trików wykończeniowych. Z pomocą przychodzi kamień naturalny o jasnym wybarwieniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie surowca o wypolerowanej powierzchni, co przekłada się na połysk. Można liczyć na to, że światło będzie się odbijać od powierzchni kamienia, co optycznie rozjaśni i powiększy pomieszczenie. Jako tło mogą posłużyć szarości, biel. Można postawić na jednolitą kolorystykę, która zostanie przełamana różnorodną teksturą.

Jasna podłoga to świetne rozwiązanie w małych pomieszczeniach, w których brakuje światła naturalnego. Nie należy obawiać się tego, że wykończenie wnętrza jasnym kamieniem przełoży się na problematyczną pielęgnację. W przypadku polerowanej struktury można liczyć na wysoką odporność na zabrudzenia. Nie będzie problemu z utrzymaniem kamienia w czystości. Biel to świetna baza do wszystkiego. Dobrym wyborem będą także jasne odcienie żółtego, które wspaniale powiększają i doświetlają wnętrze, dodają pozytywnej energii. Godne polecenia są przede wszystkim marmur, granit i trawertyn. Wykończone nimi podłogi i ściany będą długoterminową inwestycją. Posłużą przez wiele lat i to w niezmienionym stanie.