Kamieniarstwo
kamień do łazienki

Kamień do łazienki

Kamień naturalny idealnie nadaje się do łazienki. Jest to surowiec o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Cechuje go nieprzeciętna wytrzymałość, odporność na zarysowania i działanie wilgoci. Kamień jest wręcz pożądany we wnętrzach. Można dopasować go do rozmaitych aranżacji. Jest to rozwiązanie ponadczasowe, które zdaje się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Kamień naturalny odnajdzie się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Można nim nawet przyozdobić armaturę i meble łazienkowe. Zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Do wyboru są rozmaite gatunki kamienia, różnią się one kolorystyką i wzornictwem.

Jaki kamień będzie odpowiedni do łazienki?

Łazienka może zostać w całości wykończona kamieniem naturalnym, dzięki czemu będzie wyglądała bardzo efektownie. Trendy wnętrzarskie się zmieniają, ale kamień pozostaje niezmiennie pożądanym materiałem wykończeniowym we wnętrzach. Stanowi praktyczną dekorację, więc warto nim przyozdobić łazienkę. Będzie idealną opcją przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych, minimalistyczny, glamour, klasycznych. Ogromne wrażenie robi łazienka wykończona marmurem. Można liczyć na bogatą gamę kolorystyczną. Najczęściej spotykany jest biały marmur, ale może być on nawet czarny, różowy itd. W celu optycznego powiększenia łazienki warto zdecydować się na jasną kolorystykę. Bardzo elegancko będzie wyglądało połączenie marmuru białego z czarnym.

W łazience wspaniale odnajdzie się także granit. Jest to surowiec cechujący się niezwykłą trwałością, bardzo twardy, niepodatny na zarysowania. Nie trzeba martwić się o to, że spadnie na niego coś ciężkiego. Nie spowoduje to żadnych uszkodzeń. Granit jest łatwy w pielęgnacji, nie wymaga impregnacji. Można dobrać pożądane wybarwienie, w zależności od preferowanej aranżacji wnętrza. Płyty granitowe są dostępne w odcieniach brązu beżu szarości, zieleni, niebieskiego itd. W przypadku granitu można mówić o szerokim zastosowaniu. Posłuży do wykończenia ścian i podłóg. Ciekawą opcją do łazienki będzie trawertyn. Kamień ten wprowadza pałacowy klimat. Odpowiednio oświetlony wręcz zachwyca swoim niezwykłym pięknem.